איש קשר

סיגלית

קבל הצעה

מלא טופס קצר ואנחנו נחזור אלייך עם הצעת מחיר מיידית

ביטוח רכב פרטי ורכבי יוקרה

ביטוח רכב פרטי ורכבי יוקרה

ביטוח רכב
ביטוח רכב מאפשר למבוטח לקבל פיצוי כספי בגין נזק שנגרם לרכב או לנהג בעקבות תאונה או כוונת זדון לפגיעה ברכב (גניבה, פריצה, חבלה). כמו כן, קיים כיסוי לצד ג' אשר מפצה גורמים שנפגעו מהרכב ותובעים את בעל הרכב בגין הנזק. 

ההיצע לביטוחי רכב בשוק הוא עצום וכל חברת ביטוח מציעה ניואנסים קטנים ביותר העשויים להוות הבדל במכירת הפוליסה שלה לפוליסות של חברות ביטוח אחרות. כמו כן- כל חברת ביטוח קובעת את הפרמיה לפי הסיכון שחושב על ידה. לכן קיימים הבדלי פרמיה משמעותיות בין חברות ביטוח במכירת פוליסות לביטוח רכב. זו הסיבה שסוכני ביטוח יכולים לערוך השוואה בין מספר פוליסות שמציעות מספר חברות ביטוח על מנת להשיג פוליסה שתענה על צרכים ספציפיים של מבוטחים. 

ביטוח רכב חובה
תעודת חובה היא כיסוי בגין פגיעה בגוף שנגרמו כתוצאה משימוש ברכב. תעודת החובה מגבילה את הכיסוי בתקרה המופיעה בפוליסה. נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה נחשבת כעבירה על החוק. 
הפרמיה לביטוח רכב חובה נקבעת לפי סוג הרכב ונתוני הנהג. והיא כוללת בין היתר פיצוי עבור הוצאות רפואיות, אובדן כושר עבודה שנגרם מפגיעה ברכב, פיצוי עבור כאב וסבל ופיצוי ליורשים חוקיים של הנפגע מהרכב ונגרם לו מוות. 

ביטוח רכב צד ג 
הביטוח ניתן לרכישה בנפרד מפוליסת ביטוח מקיף. לרוב רוכשים ביטוח צד ג וביטוח חובה אנשים שרוכשים רכבים שעלותם הכללית נמוכה מעלות ביטוח מקיף לרכב. מטרת הפוליסה לצד ג היא לפצות נזקים שנגרמו כתוצאה משימוש ברכב המבוטח. 
הפרמיה לצד ג נקבעת לפי תקרת גבול אחריות הקבועה בפוליסה ונתונים הסטוריים בעיקר של הנהג (לכן הוא מתבקש לספק בעת רכישת הביטוח טופס היעדר תביעות)

ביטוח רכב מקיף
הפוליסה לביטוח רכב מקיף מספקת כיסוי בגין נזקים שקרו לרכב כתוצאה משימוש בו ומיועדת לפצות כספית את המבוטח. 
הפרמיה לביטוח מקיף נקבעת בעיקר על פי סוג הרכב, מודל, מקום מגורים וגיל הנהג הכי צעיר הנוהג ברכב.  
 

ביטוח רכבי יוקרה

ביטוח רכבי יוקרה הקרוי גם ביטוח לרכבים בייבוא אישי הוא סוג של ביטוח בו חובה להיעזר בסוכן ביטוח שימצא עבור המבוטח את הפוליסה המשתלמת ביותר. הליך רכישת פוליסת ביטוח רכבי יוקרה הוא ארוך ושונה לחלוטין מביטוח רכב רגיל.
 
כדי לבטח רכב בביטוח רכבי יוקרה יש להוציא רישיון רכב מיוחד ממשרד הרישוי וטופס שחרור הרכב ממכס. לאחר מכן- היות ולרכב קביעת שווי שונה ממדינה למדינה יש להמציא אישור שמאי רכב הקובע את שוויו של הרכב בישראל. על פי קביעות אלה מסופק קוד דגם רכב שיקבע את פרמיית הביטוח.  ככל שהרכב ייחשב יקר ונדיר יותר, חברת הביטוח תראה בו מסוכן יותר מבחינתה ותעלה את הפרמיה. 

ביטוח רכבי יוקרה הוא תחום ביטוח מאוד מיוחד, לא הרבה סוכני ביטוח מעדיפים לעסוק בו בשל התהליך הארוך הנדרש לרכישת פוליסת ביטוח ייחודית לרכבים אלה. כמו כן, יש לזכור כי חברות ביטוח דורשות מיגונים יוצאים מהרגיל עבור ביטוח רכב יוקרה קושי נוסף המוערם על המבוטח לרכישת הפוליסה לרכב. 
מה שכן זהה לביטוח רכב סטנדרטי רגיל, הוא ביטוח צד  ג' וביטוח חובה שיש לרכוש בנוסף לפוליסה המקיפה לרכב. 

עלות רכב יוקרה היא גבוהה מאוד ולכן רבים מהרוכשים רכבי יוקרה לא מעזים לנסוע ברכב ללא פוליסת ביטוח מקיף אשר תפצה אותם מבחינה כספית בגעת גרימת נזק לרכב הנדיר. 

ביטוח רכבי יוקרה נקודות שחשוב לדעת
  • חברות הביטוח מאוד מקפידות על קבלת מבוטחים בעלי עבר נקי מתאונות. 
  • בקרות מקרה הביטוח חברות הביטוח ידרשו להוכיח על הנוהג ברכב. אם הרכב יועבר לנהג שאינו בפוליסה, ייחשב המקרה לחסר כיסוי ביטוחי. הנהג המוזכר בפוליסה הוא הרשאי היחידי לנהוג באוטו. 
  • חלקי חילוף לרכב – באם חברת הביטוח תמצא שעלות חלקי חילוף לרכב המסויים יידרשו הטסת חלקים מחו"ל , או שהיא תעלה את הפרמיה בצורה מאוד משמעותית או שהיא תסרב לבטח את הרכב בכלל. 
ביטוח רכבי יוקרה, עבודה נטו של סוכני ביטוח שיודעים לכוון לחברות הביטוח שמבטחות דגמים ספציפיים.